Pleťové masky

10 geniálnych spôsobov, ako prirodzene hydratovať pleť

Počasie, drsné mydlá a čistiace prostriedky, príliš horúca voda pri sprchovaní, to všetko môže spôsobovať suchú pleť. Môžete samozrejme použiť boji proti suchej pokožke drahé hydratačné a telové mlieka, ale prečo nie hydratovať vašu pleť prirodzenou cestou? Máme pre vás geniálne spôsoby, ktoré môžu hydratovať pleť prirodzene.

1. Pite veľa vody

Pravdepodobne ste už počuli tento tip, ale stále získava miesto v našom zozname. Najjednoduchší spôsob, ako hydratovať pokožku je, aby bolo vaše telo hydratované zvnútra. Voda je tiež dobrá pre vaše srdce a obličky, takže sa uistite , že vypijete aspoň dva litre vody denne.

2. Olivový olej

Olivový olej je zdrojom mastných kyselín a antioxidantov, ktoré pomôžu udržať vašu pleť hydratovanú a zdravú. Skúste si vmasírovať trochu olivového oleja do pokožky, pred sprchou alebo vaňou, a to pomôže zastaveniu vysúšania pokožky teplou vodou a mydlom.

3. Používajte iba jemné, prírodné mydlo

Skontrolujte etikety na svojich mydlách a čistiacich prostriedkoch. Vyhnite sa chemickým látkam v komerčných mydlách, ktoré vysúšajú prírodné oleje z pokožky. Vyberte si radšej tie, ktoré obsahujú iba prírodné zložky a hydratačné činidlá, ako je napríklad aloe vera.

4. Znížte teplotu vody pri sprchovaní alebo kúpaní

Horúca voda tiež zbavuje pokožku prirodzeného oleja. Síce sa po sprche s horúcou vodou cítite krásne a relaxovane, ale vaša pokožka nebude vôbec hydratovaná.

5. Pridajte avokádo do svojho jedálnička

To, čo jete má tiež vplyv na hydratáciu pokožky. Ak ešte nejete avokádo, potom ho skúste pridať do svojho jedálnička. Avokádo obsahuje veľa zdravých tukov, ktoré pomôžu hydratujú pokožku. Zároveň si z avokáda môžete spraviť aj úžasné prírodné hydratačné masky, ktoré sú nielen veľmi ľahké, ale je tiež veľmi efektívne.

6. Použite zvlhčovače

Namontovanie zvlhčovača vo vašej spálni tiež pomôže zastaviť vysúšaniu vašej pokožky. Tiež vám to pomôže lepšie spať a je to dobré pre vaše dýchacie cesty. Tiež nemajte príliš zapnuté ústredné kúrenie alebo klimatizáciu príliš často, pretože tieto tiež môžu vysušovať pokožku.

7. Úžasný med

Jeden z najlepších produktov pre starostlivosť o pleť, ktoré nám matka príroda dala je organický med. Má prirodzene hydratačné, antibakteriálne a protiplesňové účinky. Aplikujte med na obzvlášť suché oblasti vašej pokožky, nechajte pôsobiť asi päť minút a potom umyte vlažnou vodou. Opakujte viac krát a už o pár dní uvidíte zlepšenie.

8. Jedzte viac tekvice

Ďalšou vynikajúcou vecou pre hydratáciu pleti zvnútra je tekvica. Len tým, že pridáte malé množstvo tekvice do svojho jedálnička, budete dodávať koži viacero živín, ktoré potrebuje aby zostala zdravá a hydratovaná. Môžete tiež použiť tekvicu bohatú na zinok ako skvelú zložku pre prirodzené tvárové masky.

9. Jedzte viac ovocia

Väčšina ovocia má vysoký obsah vody a tiež vitamínov a minerálov, ktoré vy a vaša pleť potrebujete. Nahraďte jednu zo svojich súčasných denných maškŕt kúskom čerstvého ovocia a vaša pleť bude vyzerať oveľa lepšie.

10. Zvýšte príjem omega-3 mastných kyselín

Omega-3 mastné kyseliny poskytujú stavebné bloky, ktoré vaše telo používa na výrobu oleja pre kožu. Pridajte do vášho jedálnička lososa a iné ryby a urobíte vášmu srdcu láskavosť, a zároveň aj zlepšíte hydratáciu pokožky.