Čo znamená ten všadeprítomný wellness?

Termín wellness, bol prvýkrát uvedený v literatúre v monografii sira A. Jedná sa o komplexný proces pohody s procedúrami, ktoré podporujú zdravie. Inými slovami – príjemne žiť zdravo. V skutočnosti termín wellness spája dve z anglických slov „well-being“ (pocit zdravia) a „fitness“ (fyzická kondícia). Wellness je jednoducho spojený s krásou, relaxáciou a odpočinkom. V súčasnej dobe vnímame pod týmto slovom primárne metódy a aplikácie, ktoré zvyšujú telesnú, duševnú a emocionálnu pohodu. Hotely, kúpeľné domy alebo kúpele ponúkajú v tomto zmysle masáže, kúpele alebo dokonca denné a týždenné programy. Tieto sú ale veľmi drahé, a nie všetci z nás si to bez pôžičky (creditorapido247 España) môžu dovoliť.

Všetci odborníci sa zhodujú, že wellness je charakterizovaný nasledujúcimi šiestimi oblasťami:

– Telesná zdatnosť

– Duševná pohoda

– Psychická odolnosť

– Súlad s prírodou

– Pozitívny pracovný postoj

– Harmonický súkromný život

Je často označovaný aj ako zdravotná prevencia. Ale wellness je nielen moderný trend, ktorý sa prejavuje takmer vo všetkých oblastiach života – wellness je aj spôsob života, ktorý bude živiť telo i dušu. Môžete pomocou neho zbierať sily, nechať sa hýčkať, dobíjať batérie, nejakú dobu vnímať príjemnejšie veci v živote. Je to relax pre telo, myseľ i dušu.

Kde môžem získať wellness?

V kúpeľoch, hoteloch, termálnych kúpeľoch atď. Wellness označuje miesto pre relaxáciu a pohodu. A kde nám naznačia, že sa budeme cítiť dobre, tam aj pôjdeme alebo chceme ísť. Popravde nie je väčší hotel v dnešnej dobe, ktorý by túto možnosť neponúkal. Ľudia to jednoducho už požadujú. Tešíme sa na odpočinok v dobe, kde stres často ovláda náš život.

Wellness je o tom, čo s ním spravíte!

Nakoniec každý musí objaviť wellness pre seba a definovať ho sám. Je to práve preto, lebo spoločnosť ho môže definovať rôzne – cez kozmetiku, masáže, sauny a podobne relaxačné metódy. Môžete byť aj ten typ, pre ktorého môže mať podobu jednoduchého chodenia. Keď počujete vôňu stromov a zvuky vtákov sa cítite úplne v súlade s prírodou. Wellness môže byť tiež aj v podobe športu, po ktorom ste úplne zničení a vyčerpaní, ale zároveň sa cítite úplne spokojní.

Wellness môže byť tiež moment, v ktorom sa cítite v súlade so svojim vnútorným ja, pretože práve meditujete alebo cvičíte jogu.

Wellness je preto holistický. Nie je len čierny a biely. Všetky veci, ktoré sme práve spomínali patria pod wellness. V ideálnom prípade vyskúšajte všetky spôsoby a obmieňajte ich, ale je aj úplne v poriadku, ak si vyberiete len jeden z nich. Je len dôležité, že sa budete cítiť pohodlne pri tom čo robíte (prestamos personales).

Či sa tento trend stále blíži ku svojmu koncu? Určite tak skoro nie. Stále viac máme potrebu si oddýchnuť a spraviť si prestávku. Uvedomujeme si, že musí existovať rovnováha medzi pracovným a súkromným životom. Taká masáž alebo z času na čas sa vypotiť v saune, je naozaj niečo dobré a to si chceme aj naďalej užívať. Každoročne môžeme získavať inšpiráciu na nové druhy wellness na rôznych výstavách alebo besiedkach, kde sa nachádza mnoho literatúry o špeciálnych ponukách tých najrôznejších druhov relaxu a poradia nám tu priamo odborníci.