Ako si zorganizovať Vaše peniaze?

Nedostatok organizácie môže poškodiť Vaše financie rovnako alebo viac ako nedostatok peňazí. Strata a neplatenie faktúr môže viesť k oneskoreným poplatkom a neskoršie preťaženie Vášho bežného účtu by mohlo spôsobiť kontokorentné poplatky. Nižšie uvádzame niekoľko rád, ktoré Vám pomôžu získať prehľad nad Vašimi účtami a povedú Vás k väčšej organizácii a, čo je najdôležitejšie, k nižším výdavkom.

Vaše účty sa môžu meniť mesačne. Preskúmajte Váš rozpočet a upravte ďalšie výdavky, aby ste to vykompenzovali, aby ste náhodou neprečerpali Váš bankový účet. Napríklad, niektoré mesiace a sezóny prinášajú vyššie účty za elektrinu ako iné. Ak chcete ušetriť na jedle, vymeňte večeru v reštaurácií za doma navarenú večeru. Môžete tiež zobrať domáce sendviče a limonádu na koncert v parku namiesto toho, aby ste si tam kupovali drahé nápoje a občerstvenie. Najlepšia vec na tom, že musíte znížiť náklady, aby ste zaplatili za účty, je to, že Vás to bude nútiť porušiť Vaše tradície a vyskúšať niečo iné (срочно кредит в Казахстане).

Čo ak nemáte rozpočet? Vytvorte si ho ešte dnes! Začnite tým, že zapíšete Váš rozpočet tak, ako by ste chceli, aby sa Vaše výdavky rozvinuli. Na konci mesiaca začnite upravovať rozpočet úpravou ostatných výdavkov, keď je tam niekoľko výdavok viac ako ste očakávali.

Finančný softvér nie je určený len na investície. Môžete nájsť bezplatný finančný softvér na webe, ktorý Vám pomôže sledovať denné a domáce výdavky. V rámci programov môžete získať podrobné informácie o tom, kam Vaše peniaze skutočne idú. Aj keď väčšina vašich účtov príde elektronicky, stále potrebujete miesto pre tie, ktoré prichádzajú poštou. Uložte si účty v blízkosti svojho pracovného stola alebo tam, kde obvykle platíte účty online. Investujte do jednoduchého zakladača na dokumenty.

Vzhľadom na to, že väčšina výpisov z kreditnej karty a finančných účtov je k dispozícii online, mnohí ľudia vyhodia tieto účty ihneď po ich vyplatení, najlepšie potom, čo ste ich skartovali na ochranu súkromia a krádeže identity. Ak však chcete viesť papierové záznamy na daňové účely alebo len na zabezpečenie, zadajte všetky tieto výpisy, účty a potvrdenia do zakladača, ktorý ste práve kúpili. Ak sa Vám nepáči ručné usporadovanie účtov, môžete v počítači uložiť naskenované kópie v príslušne označenom priečinku.

Plaťte účty v rovnaký deň, kedy ich dostanete. Ak máte na svojom bankovom účte peniaze a nemáte žiadne iné poplatky za platbu debetnou kartou alebo účtom, ktoré by mohli spôsobiť prečerpanie účtu, zaplať svoje účty hneď, ako ich dostanete. Venujte zvláštnu pozornosť papierovým účtom, ktoré zvyčajne prichádzajú elektronicky. Nechcete dvakrát zaplatiť účet, pretože ste dostali duplikát poštou. Vždy volajte spoločnosti, keď príde papierový účet, keď si myslíte, že máte naplánovanú automatickú platbu alebo nastavenú elektronickú fakturáciu. Ani pošta ani e-mail nie sú dokonalé. Vytvorte kontrolný zoznam na začiatku mesiaca s každým účtom, ktorý očakávate. Môžete si ho nechať na stole, zaplatiť účty alebo vytvoriť súbor vo Vašom počítači.

Skonzultujte taktiež, s kým zdieľate Vaše účty. Či už je to Váš manžel, priateľ alebo príbuzný, môžete ľahko znížiť platbu šekom alebo debetnou kartou, ak viete, koľko druhá strana už zaplatila. Dúfame, že pomocou týchto tipov, Vám pôjde manažovanie Vašich financií a peňazí už oveľa lepšie!