Ako si vybrať kreditnú kartu

Ak uvažujete o žiadosti o novú kreditnú kartu, pravdepodobne sa pýtate: „Aká je najlepšia kreditná karta pre mňa?“ Odpoveď závisí od vášho hlavného účelu pre kartu. Môže ísť o vytvorenie kreditu, zaplatenie nižšej sadzby za prevody alebo získavanie bonusov za hotovosť, cestovných odmien alebo iných výhod.

Tu sú štyri kroky, ktoré vám pomôžu určiť vaše priority a pochopiť faktory, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere kreditnej karty. Zvážte svoje kreditné skóre. Rozhodnite sa, či budete svoju kartu splácať každý mesiac alebo nepôjdete do mínusu. Zistite, či chcete preniesť zostatok. Vyberte si, aký typ odmien chcete: vrátiť peniaze späť alebo cestovať?

Vydavatelia kariet zvyčajne používajú kreditové skóre ako faktor pri rozhodovaní, či vám ponúknu kartu. Znalosť vašich skóre vám môže pomôcť pri výbere karty, ktorá zodpovedá vášmu kreditnému profilu. Akonáhle poznáte svoje skóre, môžete požiadať o karty, na ktoré by ste pravdepodobne získali povolenie, čo znamená, že náročné porovnávanie by stálo za to (rettetang).

Ak máte záujem o kredit, alebo pracujete na obnovení vášho kreditu, môžete zvážiť žiadosť o zabezpečenú kartu. Tento typ karty vám môže pomôcť pri vytváraní úveru, ak ho používate zodpovedne a emitent oznamuje vaše platby úverovým inštitúciám. Výhody zahŕňajú žiadny ročný poplatok a všetky benefity spojené s budovaním kreditu so zodpovedajúcou kartou. Na rozdiel od predplatených kariet vytvára dobrý kredit, keď sa používa zodpovedne a pravidelne sa hlási k hlavným úverovým inštitúciám. Dostanete počiatočnú úverovú platbu vo výške 200 EUR po tom, ako vytvoríte bezpečnostný vklad vo výške 49,99, alebo 200 EUR, určený na základe vašej bonity. Taktiež získajte prístup k vyšším úverovým limitom po vykonaní prvých 5 mesačných platieb včas bez potreby ďalšieho vkladu. Ľahko spravujte svoj účet 24 hodín denne 7 dní v týždni s online prístupom, telefonicky alebo pomocou mobilnej aplikácie. Táto kreditná karta je prijatá na miliónoch miest na celom svete.

Podrobnosti o zmluvných podmienkach nájdete v aplikácii kreditnej karty poskytovateľa online. Všetky informácie o kreditnej karte sú však uvedené bez záruky. Môžete si prezrieť zmluvné podmienky kreditnej karty na webových stránkach poskytovateľa. Uistite sa, že uskutočňujete platby včas a pokúste sa použiť maximálne 30% vášho dostupného kreditu. Rozhodnite sa, či budete kartu splácať mesačne alebo že budete mať kladný zostatok. Najvyššou prioritou by mala byť nízka ročná percentuálna sadzba.

Môže to byť 0% v prípade, že peniaze splatíte do určitej časovej lehoty, zvyčajne do 3 mesiacov. Mnohé karty ponúkajú vrátenie peňazí za nákup. Môžete tak prostredníctvom platieb kreditnou kartou získať až 1-5% späť. Nie je to úžasné? Získajte bonus vo výške 150 EUR, keď miniete sumu 500 EUR na nákup počas prvých 3 mesiacov od otvorenia účtu. Po dobu 15 mesiacov od otvorenia účtu pri nákupe a bilančných prevodoch neplatíte žiadne poplatky. Ak však po tejto dobe nesplatíte mesačnú splátku včas, úroková sadzba sa vyšplhá na 16,74-25,49%. Poplatok za prevod zostatku je 5% z prevedenej sumy, minimálne je to 5 EUR. Žiadny ročný poplatok sa neúčtuje (best i test hårføner).

Pevne dúfame, že vám tento článok objasnil niektoré výhody a využitia kreditnej karty a držíme vám palce, aby ste ju využili naozaj len v dobrom. Bavte sa!